Tamir Bakım Kılavuzları

Atölye – Tamir Kılavuzları

Ürünlerinizin satış sonrasında bakım, arıza ve diğer garanti işleri için hazırlanan, bakım – onarım ve değişim bilgileri içeren dokümanlardır. Kullanım kılavuzlarından farklı olarak tamamen teknik bilgi içerirler. Yetkili servislerinizde yapılan tüm işlem adımları bu dokümanlarla anlatılır. Ürününüzü oluşturan sistem ve komponent tanımları, arıza bulma ve giderme, parça değişimleri, periyodik bakım işlemleri gibi bilgiler içeren bu dokümanlar; ağırlıklı olarak patlamış resim, özel ilüstrasyon ve görsellerden oluşur.

Doğru tarif, az işçilik

Garanti süreçlerindeki en önemli konulardan birisi de garanti süresi ve kapsamı içerisinde yetkili servislerde yapılan bakım ve onarım işleridir. Garanti giderlerinin en önemli kısmı ise yetkili servislere bu işler için ödenen işçilik bedelleridir. Bu işçilik maliyetlerini yetkili servislerinize doğru ve anlaşılabilir bir sökme – takma bilgisi vererek düşürebilirsiniz.

4077 Sayılı TÜKETİCİNİN KORUNMASI HAKKINDA KANUN

Ücretsiz Tamir Yükümlülüğü

Satıcı, malın; garanti süresi içinde, gerek malzeme ve işçilik gerekse montaj hatalarından dolayı arızalanması halinde işçilik masrafı, değiştirilen parça bedeli ya da başka herhangi bir ad altında hiçbir ücret talep etmeksizin tamirini yapmak veya yaptırmakla yükümlüdür.