Endüstriyel Teknik Dokümantasyon

Endüstriyel ürünler için Kullanım ve Bakım Kılavuzları, Yedek Parça Katalogları ve Eğitim Materyalleri oluşturuyoruz.

Yazılım Dokümantasyonu

Yazılım ve uygulamalar için çevrimiçi yardım sistemleri, API dokümantasyonu ve eğitim materyalleri oluşturuyoruz.

Süreç Dokümantasyonu

Bir süreç veya görevi tamamlamak için gerekli adım ve yönergelerden oluşan kurum içi kullanıma uygun dokümanlar oluşturuyoruz.

Eğitim Dokümantasyonu

Ürünleriz için ister çevrimiçi isterse de çevrimdışı alıştırma, ölçme, değerlendirme ve sertifikasyon amaçlı eğitim materyalleri oluşturuyoruz.

Savunma Sanayii için Dokümantasyon

Kendine özgü ister ve standartları olan savunma sanayii için kılavuz, muayene ve eğitim materyalleri oluşturuyoruz.

Pazarlama Amaçlı Dokümantasyon

Ürün ve hizmetlerinizi pazarlamanıza yardımcı olan teknik broşür, görsel ve diğer materyalleri oluşturuyoruz.

Ana Hizmetlerimiz

Satış sonrası hizmetler kapsamında yaptığınız tüm işler için bizden destek alabilirsiniz. Esnek çalışma biçimimizle size özel çözümler üretebiliriz.

 1. 1
  Teknik Dokümantasyon Hizmetleri

  Ürünleriniz için kullanım kılavuzu, servis-bakım kılavuzları, işçilik katalogları, yedek parça katalogları, işletme kılavuzları, acil durum dokümanları, kurtarma dokümanları ve proses dokümanları hazırlıyoruz.

 2. 2
  Eğitim Hizmetleri

  Teknik dokümantasyonu kendi bünyenizde yapmak isterseniz bu iş için birçok yazılım kullanmanız gerekir. Görsel oluşturma ve sayfa düzeni için kullanılan bu yazılımları etkin kullanabilmek için bizden eğitim alabilirsiniz. Bunun dışında içerik oluşturma, doküman iskeleti oluşturma konularında da eğitim alarak işletmeniz için uygun dokümantasyon standartlarını oluşturabilirsiniz.

 3. 3
  Danışmanlık Hizmetleri

  Teknik doküman oluşturma süreçlerinizi ucuzlatarak kalitesini artırmak isterseniz doküman koçluğu hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Böylece ekibinizin daha doğru ve verimli doküman oluşturabilmesi ve süreçleri kısaltabilmesi için doğru şartların oluşmasını sağlarız.

 4. 4
  Çeviri - Yerlileştirme Hizmetleri

  Yabancı dilde hazırlanmış teknik dokümanlarınızı Türkiye kullanıcılarının özellik ve alışkanlıklarına uygun hale getiriyoruz. Böylece terminoloji ve jargon bütünlüğü sağlıyoruz.

Ne Yapıyoruz?

Tasarlanan her ürün, yazılım ya da servis; berberinde onu tanımlayan bir bilgi yumağı içerir. Bu bilgilerin kaynağı üreticinin kendisidir ve son kullanıcıya ulaştırılması büyük önem taşır. Teknik Medya, 15 yılı aşkın bir süredir bu bilgilerin toplanması, kategorilere ayrılması, son kullanıcıya servis edilmesi konularında hizmet vermektedir.

Çalışma konumuz ister teknik dokümantasyon (kullanım kılavuzları, yedek parça katalogları, servis-bakım kılavuzları vb.) ister çevrimiçi-çevrimdışı öğrenme (eğitim materyalleri, portalleri  vb.) isterse de  tüm bunları içeren portal ve uygulama hizmetleri olsun müşterilerimiz için içerik, görsel ve materyal hazırlarız.

Yardımcı Hizmetlerimiz

Teknik dokümanlarınızı kendiniz hazırlıyorsanız yükünüzü hafifletmek için bizden yardımcı hizmetler alabilirsiniz.

 1. 5
  Mizanpaj Hizmetleri

  Teknik yazım içeriklerini düzgün bir şekilde yerleştirmek doküman boyutunu, baskı ve çeviri maliyetlerini büyük ölçüde minimize eder. Eğer hazır bir içeriğiniz varsa bunların en uygun ve standartlara uygun şekilde yerleşimini yapabiliriz.

 2. 6
  İllüstrasyon Hizmetleri

  Dokümanlarınızda kullanılan görselleri katı model, fotoğraf ya da teknik çizimler kullanarak akıllı görseller haline getirebiliriz. Böylece grafik işlemleri için ek çaba harcamak zorunda kalmazsınız.

 3. 7
  Ürün Ağacı İşlemleri

  Mühendislik birimleri tarafından sağlanan ürün ağaçları yedek parça ve diğer dokümanlar için uygun değildir. Bu nedenle ürün ağaçlarının optimize edilmesi ve diğer operasyonlar için bizden hizmet alabilirsiniz.

 4. 8
  Dijital Dönüşüm İşlemleri

  Kaynağı ne olursa olsun teknik dokümanlarınızı dijitalleştirebiliriz. Böylece baskı maliyetlerinden kurtularak dokümanlarınızın tamamı ya da bir kısmını istediğiniz ortamda müşterilerinizle paylaşabilirsiniz.

 5. 9
  Son Okuma - Validasyon İşlemleri

  İçeriğini oluşturduğunuz ya da çevirisini yaptırdığınız dokümanlarınızın son okuma işlerini biz yapabiliriz. Böylece dokümanlarınız içinde yer alan bilgilerin doğruluğunu teyit edebilir, yazım hataları ve görsel çelişkilerden kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

BİZİMLE ÇALIŞMANIZ İÇİN 6 NEDEN

1

Zaman Kaybetmezsiniz

Siz tasarım ve ürün geliştirme işlerinizle meşgul olurken biz de eşzamanlı olarak teknik dokümanlarınızı hazırlarız. Böylece dokümantasyon için ek süre ve işçilik harcamazsanız.

2

Güncel Kalırsınız

Doğru teknik dokümantasyon için standart, yönetmelik ve kanunları takip etmeniz gerekir. Biz düzenli olarak bu gereklilikleri takip eder ve sizi bilgilendiririz.

3

Maliyetlerinizi Düşürürsünüz

Tek kaynak kullanımı ile ortak metinlerinizi yönetebiliriz. Çeviri ve güncelleme işlerinde ortaya çıkan büyük bütçeleri minimuma indirebilirsiniz.

4

İşletme Körlüğü Yaşamazsınız

Biz hem müşterinizin hem de sizin gözünüzden bakarak teknik dokümanlarınızı hazırlarız. Böylece hedef kitlenize yalnızca ihtiyacı kadar ve doğru bilgi vererek dokümanlarınızın verimi artırırız.

5

En İyi Sonucu Elde Edersiniz

15 yılı aşkın bir süredir pek çok sektör için bu hizmetleri veriyoruz. Deneyimli kadromuz, sizin karşılaştığınız pek çok sorunu daha önceden çözdüğünden emin olabilirsiniz.

6

Lisans Ücretlerinden Kurtulursunuz

Teknik dokümanlar hazırlamak için kullanılan lisanslı yazılımları satın almak zorunda kalmazsınız. Yalnızca ihtiyacınız olduğunda kullandığınız yazılımlar için bütçe ayırmak zorunda kalmazsınız.

KLASiD ile SSH çok kolay!

KLASiD, satış sonrası hizmet faaliyetlerinin yürütülebildiği çevrimiçi bir web portalidir.

Fabrika – Bayi – Yetkili Servis ve Son Kullanıcı arasındaki tüm satış sonrası hizmet işlemlerini tek bir arayüz ile yönetebilirsiniz.

KLASiD 5 modülden oluşur. Tüm modüller birbiriyle entegre ya da bağımsız olarak kullanılabilir.

 1. 1
  DOKÜMANTASYON MODÜLÜ

  Teknik dokümanlarınızı kendiniz oluşturabilir, arşivde bulunan dokümanların tamamı ya da belirli bir kısmını istediğiniz seviye ve dilde müşterilerinizle paylaşabilirsiniz.

 2. 2
  YEDEK PARÇA MODÜLÜ

  Müşterileriniz çevrimiçi yedek parça kataloglarını kullanarak detaylı parça bilgilerine ulaşmalarını ve tek seferde yedek parça sipariş verebilmelerini sağlayabilirsiniz. Parça bilgilerini bakım , tamir ve kullanım bilgileriyle eşleştirebilirsiniz.

 3. 3
  EĞİTİM MODÜLÜ

  Tüm teknik eğitim materyallerinizi farklı dillerde ve revizyon seviyelerinde arşivleyebilir, paylaşabilir, ölçme – değerlendirme sistemi ile sertifikasyon ve yeterlilik işlemlerini yürütebilirsiniz.

 4. 4
  GARANTİ MODÜLÜ

  Garanti işlemlerinizi tek bir noktadan yürütebilirsiniz. Garanti talebi yaratma, karşılama, yönlendirme, işçilik kataloğu eşleşmesi ve dosya alış-veriş sistemi ile ihtiyacınız olan tüm servislere tek bir ekrandan ulaşabilirsiniz.

 5. 5
  ARIZA KÜTÜPHANESİ MODÜLÜ

  Akıllı arıza kütüphanesi ile önceden çözülmüş tüm teknik sorunları kayda alarak müşterilerinize daha hızlı cevap verebilir, kurumsal arıza hafızanızı oluşturabilirsiniz.