NE YAPIYORUZ?

TEKNİK MEDYA

2007 yılında teknik dokümantasyon hizmetleri veren bir tedarik şirketi olarak yola çıktık. O yıllarda ağırlıklı olarak ticari araçlar için kullanım kılavuzu yazıyorduk. Teknoloji ve zaman ilerledikçe hizmetlerimize birçok teknik doküman türünü dahil ettik. Kullanım kılavuzlarının yanı sıra yine ağırlıklı olarak otomotiv sektörü için atölye – servis kılavuzları, garanti kılavuzları, montaj – kurulum kılavuzları, arıza giderme kılavuzları ve yedek parça katalogları gibi teknik dokümanları pek çok kurumsal şirket için oluşturmaya devam ettik. Oluşturduğumuz bu kılavuzlar için aynı zamanda pek çok dilde çeviri ve yerlileştirme hizmetleri verdik.

2012 yılında yazılım ve uygulama ekibimizi kurduk. Bu tarihten beri satış sonrası hizmetler için teknik dokümantasyon ve yazılım çözümleri üretmekteyiz.

Bilgi üreten değil derleyip değer üreten bir şirket olarak şimdiye kadar otomotiv, tekstil makinaları, iş makinaları, endüstriyel makinalar gibi pek çok sektör için teknik dokümantasyon ve satış sonrası hizmetler için yazılım ve uygulama geliştirmeye devam etmekteyiz.

Mühendislik, grafik, teknik ressam ve yazılım ekiplerinin birlikte çalıştığı mutlu bir çalışma ortamımız var. Yaptığımız işten keyif alıyoruz. Bunu da işimize yansıtıyoruz. Yaptığımız iş ve verdiğimiz hizmetler müşterilerimize değer katıyor. Biz de müşterilerimizle birlikte büyümeye devam ediyoruz.

HİZMETLERİMİZ

Amacımız bilgiden değer yaratmaktır. Hizmetlerimizin tamamı satış sonrası iş adımlarınızı kolaylaştırmak, kalitesini artırmak ve maliyetlerinizi düşürmek için kurgulanmıştır.

 1. Yazım Hizmetleri

  Tüm teknik doküman ihtiyaçlarınız için hizmet verebiliriz. Ürün ve hizmetlerinizle ilgili müşterilerinize iletilmesi gereken tüm doküman ve materyalleri hazırlayabiliriz. Kullanım kılavuzu, işletme kılavuzu, tamir- bakım kılavuzu, yedek parça katalogları, eğitim materyalleri, kurtarma dokümanları, acil durum kılavuzları en sık oluşturduğumuz doküman tipleridir.

 2. Danışmanlık Hizmetleri

  İster siz kendi bünyenizde yapın ister biz yapalım teknik dokümantasyon süreç ve stratejinizi birlikte planlayabiliriz. İşletmenize özel bilgilendirme konseptleri ve süreçleri oluşturuyoruz.

 3. Eğitim Hizmetleri

  Teknik dokümantasyon oluşturma; doküman iskeleti oluşturma, içerik oluşturma, grafik tasarım, yerleşim, dağıtım ve arşivleme iş adımlarını içerir. Konusunda uzman personelimiz her bir iş adımı için size proses ve kullanılan yazılımlarla ilgili eğitimler verebilir.

 4. Çeviri - Yerlileştirme Hizmetleri

  Hazırladığımız tüm doküman çeşitlerini istediğiniz dile çevirebiliriz. Çeviri sırasında ihtiyaç duyulan terminolojinin oluşturulması ve yerel jargona adapte edilmesi de sıklıkla yaptığımız işlerdendir. Yabancı dilden Türkçeye  çevrilmiş bir dokümanınız varsa son okuma ve düzeltme işleri için de bizden hizmet alabilirsiniz.

VERİDEN BİLGELİĞE

Makine, ekipman ve yazılımın oluşturulduğu her yerde VERİ vardır. Bu veriler işlenmedikçe paydaşlar için az değer taşırlar. Veriler işlenerek BİLGİ elde edilir. Böylece müşteri ve kullanıcılar için olduğu kadar iş ortakları için değerli hale gelir. Edinilen bilgilerin derlenip yeniden kullanılabilir biçimde kategorize edilmesi sonucunda ise BECERİ ortaya çıkar. BİLGELİK ise elde edilen becerilerin hedefe yönelik kullanılabilmesi kabiliyetidir. Veri, bilgi ve beceri şirketinizin dünü ve bugününü ilgilendirir. Bilgelik ise geleceği planlamak için gereklidir.

Biz ilk aşamada verilerinizi bilgiye dönüştürüyoruz. İkinci aşamada ise edinilen bilgilerin uygun biçimde kategorilendiriyor, içerik haline getiriyor ve doğru formatta doğru hedef kitleye ulaştırılmasını sağlıyoruz.

TEKNİK DOKÜMANTASYON

ÇALIŞMA MODELLERİMİZ

MODEL 1: Proje Bazlı Çalışırız

İhtiyacınız olan teknik dokümanları sizin için oluştururuz. Projenizi tamamlar, teslim eder ve bir sonraki olası teknik doküman ihtiyacınız için beklemeye geçeriz.

MODEL 2: Birlikte Yaparız

Doküman setlerinin ilk serisini biz oluştururuz. Ekibinize doküman oluşturma eğitimleri veririz. İkinci seri dokümanları ekibinizle birlikte yaparız.

MODEL 3: Doküman Koçluğu

Teknik dokümantasyon süreç ve stratejinizi birlikte oluştururuz. Oluşturduğunuz dokümanları düzenli olarak kontrol eder ve raporlar oluştururuz.

Birlikte Büyüdüğümüz

MÜŞTERİLERİMİZ